Recykling mebli biurowych

13 kwietnia 2015
Posted in Recykling
13 kwietnia 2015 Esbud

Zakup nowych mebli biurowych niesie ze sobą problem pozbycia się tych dotychczas używanych. Nienadające się do użytku biurka, szafki, stoły, krzesła, czy nawet ścianki działowe często zalegają w pomieszczeniach, które mogłyby być wykorzystane inaczej niż jako magazyn na bezużyteczne już umeblowanie. Chcąc utrzymać ład i porządek w firmie, a jednocześnie przyczynić się do ochrony środowiska, warto skorzystać z usług firmy zajmującej się recyklingiem mebli biurowych.

Przedsiębiorstw, które zajmują się ich utylizacją, jest w Polsce niewiele. Jednak te, które mają taką usługę w swojej ofercie, wychodzą naprzeciw wymaganiom klientów oferując im kompleksowość oraz profesjonalizm. Gwarantują wywóz starych mebli oraz elementów wyposażenia własnym transportem dostosowanym do ilości odpadów, we wskazanym przez klienta terminie.
Usługa zawiera w sobie również załadunek mebli z wcześniejszym ich demontażem oraz wyniesieniem z budynku. W dalszej kolejności odpady przekazane są do wykorzystania jako surowiec wtórny lub dodatek do paliw energetycznych. Firma, na życzenie usługobiorcy może wydać również dokumenty potwierdzające przekazanie sprzętu. Powierzenie zużytych mebli firmie recyklingowej to gwarancja wykonania usług z utrzymaniem wszystkich standardów środowiskowych.

Co zatem poddawane jest utylizacji? Przede wszystkim biurowe meble pracownicze, takie jak biurka, stoliki, szafki mobilne, regały, przystawki czy szafy. W grupie tej należy także uwzględnić fotele obrotowe, krzesła stacjonarne i meble tapicerowane. Ponadto recyklingowi podlegają także meble metalowe, regały magazynowe, meble laboratoryjne oraz szkolne.

Koszt odbioru mebli biurowych z firmy, która pragnie się ich pozbyć, zależy zazwyczaj od trasy, jaką muszą pokonać pracownicy zakładu recyklingowego. Cena taka uwzględnia kompleksową usługę, w skład której wchodzi demontaż mebli, ich wyniesienie z budynku oraz transport. Często jest to taka sama kwota, jaką zarządzający firmą ponoszą w związku z wywozem odpadów po remoncie. Zaletą takiego rozwiązania jest jednak bezsprzecznie troska o środowisko.

Tworzenie przedmiotów z rzeczy wcześniej używanych to nadanie im drugiej młodości, a czasami nawet i nowego zastosowania. Meble biurowe uzyskane z recyklingu to także dobra inwestycja finansowa. Aranżując wnętrze firmy można również zakupić meble z recyklingu, dzięki czemu ochroni się kolejne drzewa przed ścięciem oraz zmniejszy wykorzystanie energii, która byłaby potrzebna do ich produkcji.

, , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *