Dlaczego warto wymieniać firmowy sprzęt na nowy?

Pracując w biurze lub tym bardziej prowadząc własną działalność, możemy łatwo określić, chociaż mniej więcej ile lat ma znajdujący się tam sprzęt. Z reguły nie jest on nowy, a takim zwykle właściciele nazywają komputer, czy inne rządzenie, które ma 3 lub nawet 4 lata. Dowiedz się, dlaczego warto wymieniać firmowy sprzęt na nowy i jakie wiążą się z tym korzyści.

Jakie urządzenia można znaleźć w biurze?

Najczęściej każde biuro jest wyposażone w komputer – stacjonarny lub laptop, urządzenie wielofunkcyjne lub drukarkę, telefon stacjonarny lub komórkowy, a także w niszczarkę do dokumentów. To podstawowe wyposażenie biura. W niektórych firmach znajdują się jeszcze inne urządzenia, a to zależy od charakteru prowadzonej działalności i usług, jakie dana firma świadczy. W każdym razie we wszystkich firmach znajdują się jakieś sprzęty, które mają na celu umożliwienie i zarazem ułatwienie pracy pracownikom.

Co daje firmie wymiana starego sprzętu na nowy?

Wymiana starego sprzętu biurowego na nowy między innymi generuje duże oszczędności. To jeden z powodów, dla których warto zainwestować w nosze modele poszczególnych urządzeń.

Przykładowo czteroletni komputer potrzebuje 65 W energii. Komputery, które dziś są dostępne w sprzedaży, potrzebują jej tylko około 10 W. Zdawać by się mogło, że różnica nie jest wielka. Jednak warto sprawdzić, o jakich oszczędnościach mowa. Otóż wymieniając komputer na nowszy, w ciągu trzech lat koszty za energię elektryczną zmniejszą się o jakieś 216 zł.

Warto wziąć pod uwagę to, że zwykle w firmach wyposażenie na jednym komputerze się nie kończy. Dlatego kwotę należałoby pomnożyć. Co więcej, w firmie komputer to nie wszystko, są jeszcze inne sprzęty. Oszczędność może być wobec tego całkiem spora i zarazem satysfakcjonująca.

Na oszczędnościach temat się nie kończy. Nowy sprzęt zapewnia lepsze warunki pracy i tym samym przyczynia się do wzrostu efektywności pracowników. Nowoczesne urządzenia uruchamiają się szybciej, drukarki szybciej drukują, skanery błyskawicznie wykonują skan dokumentu, a komputery płynniej działają. To znacznie przyspiesza wykonywanie poszczególnych czynności. Nie można też zapominać o tym, że nowy sprzęt czyni pracę wygodną i przyjemną.

Jeżeli chodzi o korzyści płynące z wymiany firmowego, czy biurowego wyposażenia na nowe, warto dodać, że nowe urządzenia mają nowoczesne funkcje. Dzięki nim firma zyskuje dodatkowe możliwości. Może świadczyć inne usługi lub też na zupełnie nowym, wyższym poziomie, zgodnie z nowoczesnymi metodami. Nowoczesny telefon stacjonarny zapisuje numery, które są widoczne i które umożliwiają ewentualne oddzwonienie.

Nowe komputery mają dobre podzespoły, dzięki którym można instalować wymagające, ale i zarazem ułatwiające pracę oprogramowanie. Zresztą, dzięki nowoczesnym urządzeniom poprawia się wizerunek firmy. Wówczas staje się w oczach klientów równie nowoczesną, podążającą za zmieniającymi się trendami i nastawioną na rozwój. Z usług takiej właśnie firmy każdy chciałby korzystać.

Pytanie tylko – co zrobić ze starym sprzętem?

Na szczęście z tym nie powinno być problemu. Wystarczy skontaktować się z firmą, która odbiera stare urządzenia, czyli tak zwane elektrośmieci. To firmy, które specjalizują się w recyklingu lub też po prostu przekazują te odpady odpowiednim podmiotom. W każdym razie nie warto gromadzić ich w magazynach, pokojach przeznaczonych dla pracowników, czy innych zakamarkach. Nowoczesny sprzęt sprawi, że nikt nawet nie pomyśli o tym, aby kiedykolwiek powrócić do pracy na dawnych urządzeniach. Wobec tego, bez sensu, by zajmowały przestrzeń.

Czytaj też:

Recykling elektroniki; na czym polega?

Zużyte tonery i ich recykling

Wiosenne porządki, czyli czego się pozbyć?