• Post category:Blog

Prowadzenie własnej firmy wiąże się między innymi z ochroną poufnych danych dotyczących pracowników czy wyników zespołu. Pracodawcy coraz częściej działają na własną rękę i, aby zadbać o bezpieczeństwo działalności, niszczą dokumenty w biurowej niszczarce. Czy to bezpieczny i skuteczny sposób? Na wszystkie pytania odpowiemy w tym artykule.

Niszczenie dokumentów biurowych w niszczarce – co mówią o tym przepisy?

Według prawa niszczenie dokumentów biurowych jest jednym z najważniejszych obowiązków właściciela. Konsekwencją niestosowania się do tych zasad mogą być:

  • kradzieże tożsamości, a tym samym ujawnienie dyskretnych informacji, które mogą zagrozić działalności i wpłynąć niekorzystnie na wizerunek marki,
  • nałożone kary pieniężne przez instytucje państwowe i nie tylko.

Należy jednak pamiętać o tym, że niektórych zbiorów dokumentów nie możemy zniszczyć od razu. O obowiązujących okresach przechowywania danych poufnych pisaliśmy tutaj.

Proces utylizacji polega na dokładnym pozbywaniu się niepotrzebnej dokumentacji, w taki sposób, by nie można było następnym razem odtworzyć zawartych wcześniej treści. Co więcej, osoba wyznaczona do tego zadania musi przestrzegać obowiązujących standardów bezpieczeństwa, a także BHP.

Kiedy zwykła niszczarka biurowa nie wystarczy?

Na rynku nie brakuje szerokiej oferty tych urządzeń. Do wyboru mamy niszczarki paskowe, ścinkowe i mikrościnkowe z różną pojemnością, ilością użytkowników korzystających z nich i blokadami.

Popularne koncerny zachęcają do kupienia ich w niskich cenach. Problem polega na tym, że tego typu produkty nie zdają testu – niszczenie większej ilości teczek, a także nośników w postaci płyt DVD i pendrive’ów jest dla nich trudne. W dodatku często nie spełniają wymogów. Okazuje się, że zniszczone materiały powinny być pocięte na bardzo małe ścinki, których powierzchnia nie powinna przekroczyć 160 mm².

Profesjonalne sposoby niszczenia dokumentów. Czy warto zlecić to firmie zewnętrznej?

Bardzo często wiele korporacji korzysta z pomocy profesjonalnych firm, które posiadają właściwe i nowoczesne maszyny do niszczenia dużej ilości aktów. Specjaliści podczas utylizacji zadbają o wypełnienie procedur, a także zapewnią zabezpieczenie i wysoką jakość usług w tym zakresie.

Nasza firma od 12 lat działa na terenie Poznania i pomaga przedsiębiorstwom oraz instytucjom niszczyć dokumenty oraz recyklingować odpady zgodnie z obecnymi wymogami środowiskowymi. Co jeszcze zyskasz, współpracując z nami?

  1. Dokumentowanie pracy poprzez sporządzenie protokołu. Z doświadczenia wiemy, że konsumenci o tym zapominają.
  2. Zaoszczędzisz czas. W chwili, gdy będziemy realizować zlecenie, Ty będziesz mógł rozwijać swoją działalność w szybkim tempie.
  3. Odłożysz pieniądze na inne cele. W ten sposób nie będziesz musiał inwestować w zakup niszczarki – posiadamy model EBA Tarnator.

Interesuje Was niszczenie dokumentów na terenie Poznania i okolic? Nie czekaj i zadzwoń lub napisz maila. Ustalimy termin wizyty i korzystne dla Ciebie rozliczenie. Nasz dział pomocy klientom jest do Twojej dyspozycji.