• Post category:Blog

Przed większością z nas, w pewnym momencie, życia zostaje postawiony dylemat – co zrobić ze starymi meblami? Czy to po remoncie, czy też rearanżacji powierzchni biurowej pojawia się problem pozbycia się zbędnych już elementów wyposażenia. Nie każdy natomiast jest w stanie samodzielnie wywieźć meble. Ile to kosztuje i dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalistów? Odpowiedzi na nurtujące pytania znajdziesz w tym artykule.

Wywóz starych mebli – jak to ugryźć?

Nadal dość często praktykowanym sposobem pozbywania się niechcianych mebli biurowych jest wystawianie ich na śmietnik z przeświadczeniem, że ktoś się nimi zajmie. W tym miejscu należy przestrzec każdego, kto pomyślałby o takim rozwiązaniu – za wystawianie mebli firmowych w miejscu nieodpowiednim do składowania odpadów grozi mandat.

Przepisy jasno określają, że odpady wielkogabarytowe muszą być składowane w odpowiednio do tego przygotowanych kontenerach.  Regularnie tego typu kontenery pojawiają się w różnych punktach miasta, a następnie po kilku dniach są usuwane wraz z zawartością, tego typu zbiórki dotyczą tylko osób fizycznych. Co jednak w sytuacji, gdy to są odpady z naszej firmy a zależy nam na prędkim pozbyciu się starych mebli oraz elementów wyposażenia?

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalistów?

Tu na szczęście z pomocą przychodzą profesjonalne firmy zajmujące się wywozem starych mebli. Specjaliści zajmują się kompleksowymi usługami związanymi z wyniesieniem, przewozem oraz utylizacją szaf, biurek czy stołów. Dla profesjonalistów nie ma znaczenia, na jakim piętrze znajduje się biuro – ważne jest szybkie i dokładne zrealizowanie zamówionej usługi.

Warto wspomnieć, że obecnie wszystkie takie działania odbywają się ze szczególną dbałością o środowisko, więc nasz wewnętrzny ekolog może odetchnąć z ulgą. Po sfinalizowaniu usługi klient może liczyć na otrzymanie poświadczenia, że meble zostały poddane poprawnej utylizacji zgodnej ze wszystkimi wymogami. Oddawane meble są w pierwszej kolejności rozbierane na mniejsze elementy.

Następnie części te są odpowiednio segregowane, uwzględniając kryterium materiałów, z jakich zostały wykonane. Pozyskane w ten sposób przedmioty na koniec są poddawane recyklingowi oraz wprowadzone na rynek jako tworzywa do produkcji. Może i brzmi to nieco skomplikowanie, ale wszystko, co musisz zrobić to znaleźć firmę, która będzie Ci odpowiadać, wybrać numer telefonu i zamówić usługę na dogodny termin.

Ile kosztuje wywóz starych mebli?

Cena wywozu mebli jest zależna od kilku czynników oraz ustalana z klientem indywidualnie. Wpływ na kwotę wywozu mają przede wszystkim lokalizacja i czas dojazdu – wycena uzależniona jest od miejsca, w którym usługa ma zostać wykonana. Gabaryty mebli również mają znaczenie, ponieważ wpływają na rozmiar auta (specjalistyczne firmy posiadają w swoich magazynach zarówno mniejsze, jak i większe pojazdy).

Trzeba też wspomnieć o czynniku, jakim jest czas pracy. Trudno przed rozpoczęciem realizacji zlecenia oszacować, ile dokładnie może zająć cała operacja. Niekiedy też demontaż większych mebli potrafi być czasochłonny, choć akurat firma Esbud oferuje taką usługę w ramach ceny odbioru.

Ilość pracowników zaangażowanych w proces wywozu mebli także ma wpływ na finalną wycenę usługi. Logicznym założeniem jest, że każdemu z fachowców trzeba zapłacić za wykonaną pracę przy większych przeprowadzkach. Poza kierowcą należy jeszcze uwzględnić dwóch lub trzech dodatkowych pracowników. Warto jednak mieć na uwadze, że nakład pracy przy samodzielnej próbie wywiezienia mebli może być nieporównywalnie większy, niż finalna kwota, którą zażyczy sobie za realizację usługi jedna z firm. A jak wiadomo – czas to pieniądz.

Jeżeli szukasz firmy, która pomoże Ci wywieźć meble z firmy, to świetnie trafiłeś. Kliknij i sprawdź naszą ofertę.

Wywóz mebli Poznań