• Post category:Recykling

Kuchenki mikrofalowe są powszechnie używane nie tylko w gospodarstwach domowych, ale również w lokalach gastronomicznych (barach, restauracjach). Dzięki nim można szybko podgrzać posiłek, rozmrozić produkty czy nawet upiec ciasto. Producenci oferują coraz więcej funkcji kuchenek, nowoczesne modele są również bardziej energooszczędne, dlatego jest to sprzęt, który często się wymienia. Co zrobić z zużytą kuchenką mikrofalową, która nie nadaje się już do użytku? Należy oddać ją do recyklingu!

Budowa i funkcjonowanie kuchenki mikrofalowej

Podgrzewanie potraw w kuchence mikrofalowej możliwe jest dzięki magnetronowi, czyli lampie elektronowej, która wytwarza falę elektromagnetyczną o odpowiedniej częstotliwości. Niezbędne do funkcjonowania kuchenki są również towarzyszące magnetronowi magnesy.

Do budowy kuchenki wykorzystywane są też metale, szkło i odpowiedni rodzaj plastiku, a także kable i elementy obwodów elektrycznych.

Recykling kuchenki mikrofalowej

Odpady elektroniczne, w tym właśnie kuchenki mikrofalowe muszą być przekazywane do recyklingu. Specjaliści wyróżniają trzy formy tego recyklingu:

  • recykling I stopnia – to wszelkie działania modernizacyjne i naprawcze, dzięki którym możliwe jest ponowne użycie takiego sprzętu jak kuchenka mikrofalowa,
  • recykling II stopnia – w ramach niego demontuje się podzespoły i elementy, które mogą być wykorzystane w dalszej produkcji,
  • recykling III stopnia – polega na sortowaniu zdemontowanych elementów, a następnie rozdrabnianiu ich, by odzyskać surowce.

Bardzo istotne jest, by recyklingiem kuchenki mikrofalowej zajęli się profesjonaliści. Właśnie dlatego zabronione jest wyrzucanie tego rodzaju sprzętu elektronicznego do śmietnika. Specjaliści od recyklingu będą mogli zająć się demontażem poszczególnych elementów mikrofalówki w taki sposób, by usunąć z niej możliwe elementy czy substancje niebezpieczne. Odzysk surowców z poszczególnych elementów budowy kuchenki pozwoli natomiast na ich ponowne wykorzystanie.

Skorzystaj z naszych usług !

[ut_button color=”theme-btn” target=”_self” link=”https://esbud.pl/oferta/recykling-sprzetu-elektronicznego/” size=”small” shape=”round” ]ODBIÓR ELEKTROŚMIECI[/ut_button]