Temat ochrony środowiska staje się nie tylko coraz mocniej rozpowszechniany, ale coraz bardziej popularny. Ludzie na całym świecie decydują się na ekologiczny styl życia nie tylko ze względu na ochronę naszej planety. Celem może być poprawa zdrowia i urody. Przeciwnicy eko – życia wciąż upierają się przy wyższych kosztach tego stylu życia, czy gorszym smaku dań, dlatego wciąż pozostają przy startym stylu bycia. Za rozpowszechnianie eko – stylu życia wzięły się masowo postacie ze świata show – biznesu.

10 przykładów znanych ekologów ze świata muzyki i showbiznesu

Gwyneth Paltrow

Aktorka, której poglądy na temat wartości eko – stylu życia można znaleźć, zaglądając na jej profile na portalach społecznościowych. Tam znajdziemy przede wszystkim proste wskazówki jak żyć w zgodzie z naturą oraz informacje, gdzie można znaleźć kosmetyki nietestowane na zwierzętach. Ponadto Paltrow wspiera różnego typu światowe Organizacje ekologiczne.

Leonardo DiCaprio

Aktor, laureat Oscara z 2016 roku na rzecz ochrony środowiska działa już od ponad 20 lat. Swoimi przekonaniami dzieli się nie tylko na łamach mediów, ale i stosuje je w życiu codziennym. DiCaprio m.in. porusza się samochodami napędzanymi na wodór, jego posiadłości zbudowane są wyłącznie z ekologicznych materiałów, zasilane bateriami słonecznymi. Na rzecz ochrony środowiska każdego roku wydaje kilka milionów dolarów, a kilka lat temu założył Fundacje działającą na rzecz ochrony środowiska.

Jessica Alba

Do zmiany stylu życia aktorkę zainspirowało macierzyństwo. Dziś prowadzi własną firmę, która zajmuję się produkcją i sprzedażą m.in. ekologicznych artykułów gospodarstwa domowego. Swoimi przemyśleniami Jessica Alba również chętnie dzieli się na portalach społecznościowych.

Ben Affleck

Jego firma (Eastern Congo Initiative) nawołuje do jak największego stosowania zasobów naturalnych (m.in. tworzenie nowych źródeł wody pitnej), ponadto wspiera finansowo wiele podobnych inicjatyw.

Alicia Silverstone

W przypadku tej aktorki promowana jest przede wszystkim dieta wegetariańska, gdzie podkreśla jak ważną rolę dla naszego zdrowia i ochrony środowiska ma ograniczenie spożywania czerwonego mięsa. Na jej profilach nie brakuje oryginalnych pomysłów na wegetariańskie dania.

Zespół 30 Second to Mars

„A Beautiful Lie” to jeden z klipów zespołu, który wspierał kampanie promującą pokazanie skutków globalnego ocieplenia, członkowie zespołu wspierają różne organizacje. Oprócz tego 30 Second to Mars stronę internetową, która m.in. poświęcona jest ratowaniu dżungli amazońskiej.

Olivia Wilde

Od lat wspiera liczne organizacje działające na rzecz ochrony środowiska. Co więcej, za jej sprawą zostało wypromowanych kilka marek (m.in. modowa marka Modavanti a  Conscious). Po latach współpracy z różnego typu start-upami Olivia Wilde zdecydowała się założyć własną firmę.

Zespół Green Day

Aż chce się zapytać, czy ta nazwa jest, aby na pewno przypadkowa, prawda? Ekologia jest dla nich bardzo ważna i dlatego ten zespół od lat promuje działania ekologiczne, chociażby poprzez nawoływanie do ograniczenia stosowania ropy naftowej. Wspiera również wiele instytucji ekologicznych.

Charlize Theron

Aktorka pochodzi z RPA, to też swoje działania ekologiczne kieruje przede wszystkim do mieszkańców tego kontynentu. W tym wypadku jednak chodzi nie tylko o ochronę środowisko, ale i tym samym poprawę jakości życia tamtejszej populacji. W związku z tym regularnie wspiera działalności ku ochronie środowiska w Afryce, jak i pomoc ubogim, afrykańskim dzieciom.

Zespół The Police

Poprzez aukcje podczas, której zebrano ponad 150 tysięcy dolarów powstała Fundacja The Rainforest Foundation, która zajmuje się ochroną lasów tropikalnych.