• Post category:Blog

Prowadząc działalność gospodarczą, nie unikniemy utylizacji ważnych dokumentów, które dotyczą współpracy z kontrahentami czy danych osobowych pracowników. Jedną z metod niszczenia materiałów jest mobilne pozbywanie się wrażliwych i nieważnych już treści. Na czym to polega i czy warto skorzystać z takiej usługi? W tym artykule odpowiemy na najczęściej zadawane pytania.

Mobilne niszczenie dokumentów – na czym polega?

Ochrona istotnych akt to jeden z kluczowych obowiązków całego zespołu w firmie. Od 2018 roku przepisy związane z bezpieczeństwem informacji zostały zaostrzone, a skutkiem tych działań było wprowadzenie przez polskie instytucje zakazu wydawania dokumentów poza siedzibę przedsiębiorstwa. W związku z tym biznesmeni od kilku lat decydują się na skorzystanie z serwisu mobilnego niszczenia dokumentów.

Mobilne niszczenie dokumentów polega na przewiezieniu niszczarki i zlikwidowaniu materiałów w lokalu zleceniodawcy.

Kto powinien skorzystać z tego typu usług? Przede wszystkim organizacje z podwyższonym rygorem bezpieczeństwa danych oraz instytucje mające w strukturze organizacyjnej kancelarię tajną, czy współpracownicy jednostek służb państwowych.

Stacjonarne a mobilne niszczenie dokumentów – różnice

Okazuje się, że stacjonarne niszczenie dokumentów wygrywa z mobilnym niszczeniem materiałów pod względem:

  • autentyczności firmy. Czy masz pewność, że specjaliści, którzy przyjechali do Ciebie zrealizować usługę naprawdę prowadzą działalność i są profesjonalistami? Odwiedzając biuro Esbud, masz 100% pewności, że nasz zespół jest wykwalifikowany. Co więcej, nieustannie się rozwijamy i uczęszczamy na warsztaty związane z ekologią.
  • jakości usług nieodpowiedni transport niszczarki wiąże się ze uszkodzeniem maszyny, a następnie nieprawidłowo wykonanym zleceniem. Korzystając ze stacjonarnego niszczenia dokumentów, nie jesteś narażony na dodatkowe koszty.
  • braku dezorganizacji pracy. Wprowadzenie niszczarki do biura pełnego pracowników może wywołać chaos, a to bez wątpienia wpływa negatywnie na efekty pracy.

Czy warto zdecydować się na mobilne niszczenie dokumentów?

Jeśli zależy Ci na szybkim pozbyciu się materiałów, to z pewnością mobilne niszczenie dokumentów będzie dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem. Pamiętaj jednak, że utylizacja teczek z archiwum powinna być zaplanowana i przemyślana wcześniej. Takie działania pozwolą uniknąć stresogennych sytuacji.

Może jednak stacjonarne?

W ofercie naszej firmy znajduje się między innymi stacjonarne niszczenie dokumentów. Gwarantujemy Ci, że oprócz zniszczenia istotnych pism czy umów, zyskasz profesjonalną obsługę w zespole znajduje się wielu specjalistów, którzy ukończyli odpowiednie kursy, a następnie przeszli wewnętrzne szkolenie i warsztaty.

Jak przebiega niszczenie dokumentów w Esbud? To proste!

  1. Przyjęcie zlecenia i przyjazd na miejsce odbioru
  2. Zważenie dokumentów i transport do naszego zakładu
  3. Zniszczenie dokumentacji przy pomocy niszczarki EBA Tranator
  4. Sporządzenie protokołu zniszczenia oraz potwierdzenie Karty Przekazania Odpadów

Chcesz skorzystać z naszej oferty? Oferujemy niszczenie dokumentów w Poznaniu i okolicach! Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.