Trudno jest nam wyobrazić sobie funkcjonowanie bez nowoczesnego smartfonu, a tym bardziej bez aplikacji. To dzięki nim ustalamy dietę, tworzymy plan dnia, robimy listę zakupów, kupujemy i sprzedajemy, a tak naprawdę możemy jeszcze dużo więcej. Istnieją aplikacje, które pomagają w byciu odpowiedzialnym za środowisko. Dziś każdy może stać się użytkownikiem jednej z nich lub wszystkich. Wybór aplikacji to sprawa indywidualna.

Wielu i to niejednokrotnie zastanawiało się, co aplikacje mobilne mogą mieć wspólnego ze środowiskiem, czy recyklingiem. Otóż jak się okazuje, całkiem sporo. Dzięki nim łatwiej jest dbać o środowisko i swoje zdrowie. Posiadają mnóstwo ciekawych i zarazem przydatnych funkcji właśnie ściśle związanych z ekologią, recyklingiem i zdrowym stylem życia. Oto kilka przykładów, choć wybór jest dużo większy.

Live Green

Wielu wciąż zastanawia się, czy istnieje jakiś sposób na to, aby sprawdzić, które opakowanie po kremie nadaje się do recyklingu albo czy konkretna kawa pochodzi z ekologicznej uprawy. Jedną z tych metod jest Live Green. To nowoczesna aplikacja, która pozwala rozwiać nie tylko powyższe wątpliwości, ale również rozpoznać naturalne kosmetyki, czy zdobyć cenne informacje na temat tego, co należy zrobić ze zużytym sprzętem. Dzięki tej aplikacji można obejrzeć 20 historii ekologicznych, skanować ekologiczne i informacyjne oznaczenia, a także przeglądać galerię 170 znaków ekologicznych i informacyjnych. Warto poznać to narzędzie nieco bliżej.

GoodGuide

Aplikacja GoodGuide to nowoczesne narzędzie, która umożliwia sprawdzenie, czy wybrany produkt nie pochodzi z kraju Trzeciego Świata, nie był testowany na zwierzętach, a także, czy w jego składzie nie ma szkodliwych składników. Jest bardzo prosta w użyciu, ponieważ wystarczy jedynie zeskanować kod kreskowy. Aplikacja wyświetli wówczas ocenę produktu, biorąc pod uwagę dobro użytkownika i środowiska. Ma też wiele innych ciekawych funkcji.

GreenLove

Aplikacja GreenLove jest doskonałym narzędziem dla tych, którzy chcą zdrowo się odżywiać. Dzięki niej można sprawdzić, gdzie w konkretnym mieście znajdują się lokale z wartościowymi produktami. To pewnego rodzaju przewodnik po miejscach ze zdrową żywnością – restauracje, bistra, bary sałatkowe, juice bary, sklepy, kawiarnie, herbaciarnie, cukiernie, piekarnie, cateringi i inne. Aplikacja ułatwia znalezienie lokalu serwującego dania między innymi z kuchni ekologicznej, lokalnej, wegetariańskiej, wegańskiej, wege-friendly i bezglutenowej. Warto poznać wszystkie opcje tego narzędzia.

Odpadapka

Odpadapka to aplikacja dla wszystkich, którzy mają problemy z segregowaniem odpadów, a mimo to chcą być eko i przede wszystkim dbać o swoje otoczenie. Narzędzie posiada system monitorowania oraz przekazywania informacji o zaśmieconych miejscach w konkretnym obszarze. Aplikacja ma też praktyczną wyszukiwarkę, która umożliwia pozyskanie informacji na temat tego, gdzie wrzucić konkretny odpad. W aplikacji nie brakuje też ciekawostek ekologicznych. Zawartość aplikacji jest stale aktualizowana.

Powyższe aplikacje to tylko przykłady. W Internecie można zapewne znaleźć więcej tego rodzaju narzędzi, dzięki którym segregacja odpadów, dbanie o środowisko i swoje zdrowie, jest znacznie łatwiejsze niż kiedykolwiek. Warto w takim razie przyjrzeć im się z bliska i wybrać, choć jedną z takich aplikacji dla siebie. Może właśnie dzięki takiemu narzędziu recykling i ekologia staną się nam bliskimi tematami i w końcu zrobimy coś dobrego dla środowiska i ludzkości, a przy okazji również dla siebie.