Urządzenia elektroniczne są produkowane na potęgę i niestety równie często wyrzucane. Zawierają jednak na tyle niebezpieczne dla środowiska elementy, że powinno je do firm zajmujących się recyklingiem odpadów elektronicznych. Czasem zamiast oddawać sprzęt w całości trzeba rozłożyć go na części pierwsze, co dotyczy zwłaszcza urządzeń specjalistycznych i wielkogabarytowych. Ich skomplikowany demontaż bywa jednak sporym utrudnieniem, z którym ciężko byłoby się uporać bez doświadczenia i wiedzy. Z odsieczą przychodzą fachowcy pomagający dokonać demontażu sprzętu elektronicznego , co znacznie ułatwia jego dalszy recykling.

Nie tylko odbiór zużytych urządzeń

Może się wydawać, że zadaniem tego typu firm jest wyłącznie przyjmowanie elektrośmieci i ich dalsze przetwarzanie. Okazuje się jednak, że firmy z tej branży oferują dużo bardziej kompleksowe usługi. Będą przydatne właśnie w takiej sytuacji, która wymaga od przedsiębiorców rozłożenia sprzętu elektronicznego na części pierwsze, co pewnie byłoby dla nich wielkim wyzwaniem. Zamawiając tę specjalistyczną usługę można być pewnym, że każdy z komponentów sprzętu zostanie poddany recyklingowi w sposób zgodny z najbardziej rygorystycznymi wymogami ochrony środowiska. Ponadto nie trzeba obawiać się o wyciek poufnych danych, co w przypadku przedsiębiorstw mogłoby mieć katastrofalne skutki. Demontażu dokonuje się ze szczególnym zwróceniem uwagi na poufność danych znajdujących się na nośnikach, które ulegają zniszczeniu, przy zachowaniu wysokiego stopnia bezpieczeństwa.

Demontaż i recykling sprzętu elektronicznego wielkogabarytowego

Profesjonalne usługi kieruje się głównie do przedsiębiorców dysponujących specjalistycznym sprzętem o dość dużych gabarytach. Z tego powodu korzystanie z usług zaleca się placówkom medycznym chcącym pozbyć się aparatury niezawierającej izotopów promieniotwórczych oraz przedsiębiorcom z branży stomatologicznej korzystającej z zaawansowanych technologii. Skorzystanie z oferty z pewnością pomoże również w serwerowniach, które co jakiś czas muszą pozbywać się starego sprzętu – usługi dotyczą zwłaszcza zasilaczy awaryjnych czy serwerów, ale również okablowania. Ponadto z fachowej utylizacji może skorzystać również branża przemysłowa dysponująca sprzętem o nietypowej budowie, bardzo zaawansowanym i trudnym do zdemontowania. Oczywiście nie jest to cały zakres usług, jednak wymienione segmenty są najczęściej zainteresowane tego rodzaju usługami.

W zakres usług wchodzi zwykle nie tylko sam demontaż sprzętu, ale również jego wyniesienie z budynku, załadunek i transport do zakładu, przeznaczenie części do recyklingu, a także wystawienie dokumentu potwierdzającego oddanie zużytego urządzenia, czyli Kartę Przekazania Odpadów.

Warto więc skorzystać z profesjonalnych usług gwarantujący szybki demontaż mocno zaawansowanych urządzeń, ich właściwy recykling i postępowanie zgodne z prawnymi wymogami dotyczącymi gospodarowania elektroodpadami.

Skorzystaj z naszych usług !

[ut_button color=”theme-btn” target=”_self” link=”https://esbud.pl/oferta/recykling-sprzetu-elektronicznego/” size=”small” shape=”round” ]ODBIÓR ELEKTROŚMIECI[/ut_button]